Czy na hostelu można zarobić?

Data dodania: 27.06.2019


Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach zainteresowaniem cieszą się głównie eleganckie i komfortowe obiekty o wysokim standardzie. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet hotele 1- lub 2-gwiazdkowe są całkiem komfortowe, a zarazem niedrogie. Należy jednak wiedzieć, że wiele osób poszukuje bardzo tanich obiektów noclegowych. Najlepiej, aby cena za dobę znajdowała się na poziomie 30-50 zł — wszystko zależy od miejscowości oraz lokalizacji. Oczywiste jest, że w dużych miastach można zarobić o wiele więcej.

Kompleksowe wyposażenie obiektu

W pierwszej kolejności należy zastanowić się ile kosztuje wyposażenie hostelu. W dużej mierze warunkuje to, czy inwestycja jest opłacalna, czy też nie. Należy jednak podkreślić, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli posiadamy własną nieruchomość, to musimy liczyć się z koniecznością jej remontu. Przystosowanie jej do potrzeb użyteczności publicznej nie zawsze jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę, że hostele muszą spełniać określone normy, które umieszczone są w przepisach. W przypadku wynajmu nieruchomości trzeba uwzględnić stałą opłatę.

Pod uwagę należy wziąć również wyposażenie. Standard pokoi nie musi być wysoki, jednak konieczne jest zapewnienie dogodnych warunków pobytu. Pokoje mogą być wieloosobowe, jednak zbyt duża ilość gości stanowi spore utrudnienie. Należy uwzględnić wymagania osób prywatnych. Z naszej oferty nie będą korzystać wyłącznie zorganizowane grupy. Jeśli chodzi o łazienkę, to powinna ona być funkcjonalna, a także atrakcyjna pod względem wizualnym. Podstawowe wyposażenie to umywalka (https://tanialazienka.com/umywalki-wiszace.html), WC, a także prysznic.

Wysokość stałych opłat

Każdy obiekt generuje stałe opłaty, których nie można uniknąć. Mowa tutaj o m.in. pensjach pracowniczych, czynszu, mediach, opłatach za reklamę. Średniej wielkości obiekt generuje koszty mniej więcej 15 tys. zł miesięcznie. Hostel o większej powierzchni będzie droższy w utrzymaniu. Trzeba również wspomnieć, że te opłaty mogą różnić się ze względu na sezon, liczbę gości, czy też porę roku.

Zarobki osób prowadzących hostel są zróżnicowane. Wiele zależy od tego, jak dużym zainteresowaniem cieszy się obiekt. Średnie zarobki to około 20 tys. zł miesięcznie. W bardzo małych obiektach są one jednak sporo niższe, jednak wina może leżeć po stronie osób zarządzających.